DIVADELNÍ TVORBA

Zuzana Vejvodová absolvovala hudebně-dramatický obor na Konzervatoři v Praze v roce 2001. Jejími pedagogy herectví byli Jana Preissová a Jaroslav Satoranský.

Už během studia (v roce 1998) Zuzana hostovala v Divadle na Vinohradech v hlavní roli alžbětinské hry "Škoda, že byla děvka" a vzápětí začala hrát v Divadle Na Fidlovačce, které bylo pod záštitou Tomáše Topfera a Elišky Balzerové v roce 1998 po mnoha letech opět zprovozněno. Zuzana strávila jako členka stálého souboru v Divadle Na Fidlovačce celých třináct sezón. V roce 2011 přerušila její spolupráci s DNF mateřská dovolená. Objevila se tu v činohře i v muzikálu, vyzkoušela také operetu. Mezi nejvýznamnější činoherní role patří mj. Irina ve Třech sestrách, Rosalinda z komedie Jak se vám líbí nebo Agáta v Ženitbě, z muzikálů např. Millie (Hledá se muž, zn. Bohatý), Káča (Divotvorný hrnec), v operetě Denisa (Mamzelle Nitouche).

V sezoně 2003/2004 účinkovala v hlavní roli muzikálu Rebelové v Divadle Broadway.

Mezi lety 2004-2009 si zahrála v rámci Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě nejslavnější ženské shakespearovské postavy: Julii, Desdemonu a Violu.

Souběžně s probíhající mateřskou dovolenou přijala Zuzana v roce 2012 nabídku ke spolupráci v Divadle na Vinohradech.

Dne 14.4.2014 přijala Zuzana Vejvodová angažmá v Divadle na Vinohradech a stala se členkou činohry DnV.

Momentálně má Zuzana v DnV na repertoáru (nebo připravuje) pět inscenací: Periferie, Sluníčkáři (Děti slunce), Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl, Nikdy, Rod Glembayů.


Aktuální inscenace

Periferie

Autor: František Langer
Kde: Divadlo na Vinohradech
Premiéra: 26.5.2017
Režie: Martin Huba
Role: Chór

Již pátým rokem se postupně věnujeme "rodinnému stříbru" našeho divadla, tvorbě autorů osudově spjatých s vinohradským jevištěm... (více o hře + fotogalerie)


Sluníčkáři (Děti slunce)

Autor: Alexej Peškov (Maxim Gorkij)
Kde: Divadlo na Vinohradech
Premiéra: 16.12.2016
Režie: Juraj Deák
Role: Líza

Prozradíme to hned na úvod: Tato hra je nejen současná, ale dokonce nadčasová. Pojednává o věcech, které doprovází člověka od pradávna: je o touze, o vášni, ... (více o hře + fotogalerie)


Celebrity s.r.o.

Autor: Antonín Procházka
Kde: Divadlo Palace
Premiéra: 8.11.2016
Režie: Antonín Procházka
Role: Jana

Divadelní komedie o natáčení nekonečného seriálu, kde úspěch určuje reklama a procento sledovanosti... (více o hře + fotogalerie)


Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl

Autor: Milan Uhde

Kde: Divadlo na Vinohradech
Premiéra: 8.9.2016
Režie: Jan Burian
Role: Leni, služka

"Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl" má paradoxní historii. Milan Uhde ji napsal v roce 1986, kdy ovšem kvůli ... (více o hře + fotogalerie)

Nikdy

Autor: Lenka Lagronová
Kde: Divadlo na Vinohradech
Premiéra: 22.10.2015 
Režie: Kateřina Dušková
Role: Jola

Cti otce svého a matku svou - až k sebezničení.
Tři osamělé sestry v rozpadajícím se domě zděděném po rodičích ... (více o hře + fotogalerie)


Rod Glembayů

Autor: Miroslav Krleža
Kde: Divadlo na Vinohradech
Premiéra: 12.9.2014
Režie: Martin Huba
Role: Sestra Angelika Glembayová, dominikánka

Peníze plodí moc, ale moc zaměňuje touhu za lásku a plodí nenávist. Sága rodu bankéřských oligarchů vrcholí v předvečer první světové války... (více o hře + fotogalerie